Zadzwoń do nas +48 22 3506542
Jak dokonać opłaty za pomocą znaków sądowych przez portal ms.gov.pl– przewodnik krok po kroku
Dodano 20 maja 2019

1. Logujemy się na swoje konto na stronie bezdlugu.org.pl.


2. Klikamy w przycisk „moje konto” w prawym górnym roku strony.


3. Następnie w polu „Twoje opłaty sądowe” klikamy w przycisk „Zapłać przez MS.GOV” obok tego wniosku, który chcemy opłacić.


4. Zostajemy przeniesieni na stronę opłaty.ms.gov.pl, gdzie czeka na nas formularz do wypełnienia. W polu „nominał znaku” wpisujemy kwotę „30 zł” (taki jest koszt złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości), natomiast pole „ilość” pozostawiamy bez zmian. Z prawej strony formularza musimy wpisać nasze dane- imię, nazwisko oraz adres e-mail. Po wykonaniu powyższych czynności zatwierdzamy jeszcze poniżej oświadczenie o zapoznaniu się z treścią regulaminu oraz zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych i klikamy w przycisk Kontynuuj.


5. Następna strona to podsumowanie wcześniej uzupełnionych danych. Jeśli wszystkie informacje są poprawne, przechodzimy dalej klikając w przycisk Dalej.


6. Wybieramy preferowaną przez nas metodę płatności i na dole klikamy w przycisk Zapłać.


7. Zostaniemy przekierowani na stronę banku lub operatora płatności, gdzie kończymy cały proces płatności.


8. Po poprawnym dokonaniu płatności po kilku chwilach na naszą skrzynkę pocztową otrzymamy 2 e-maile. Pierwszy zawiera potwierdzenie płatności, zaś drugi zawiera znaki opłaty sądowej. Dokumenty te są w formacie PDF, w związku z czym bez problemu możemy je wydrukować czy zapisać na komputerze.


9. Wydrukowane znaki należy dołączyć do wniosku o ogłoszenie upadłości składanego w Sądzie.